У Христинівці провели ще один фестиваль борщу

Іллюстрація до новини "Депутати христинівської міськради додають спеції у свій борщ"

Депутати христинівської міськради додають спеції у свій борщ

Фото: Сергій КОСЕНКО

Вдруге у Христинівці провели фестиваль борщу. У 15-градусний мороз дві команди христинівчан змагалися, хто приготує його смачніше і швидше. Щоб зварити 200 літрів борщу, місцеві кулінари використали 8 відер капусти і по 3 мішечки червоних буряків та цибулі.

На Водохреще у Христинівці воду освячували одночасно служителі двох патріархатів: Київського та Московського, цим христинівчани висловили бажання об’єднати дві церкви і показати приклад для всієї України. І вдруге провели Фестиваль борщу. Він розпочався о десятій ранку, і поки священики освячували воду, а найсміливіші христинівські чоловіки пірнали в ополонку, команди-суперниці варили борщ.

– Цього разу ми планували встановити рекорд за кількістю вареного борщу, зараз він становить 700 літрів. У Христинівці ми хотіли зварити його тисячу літрів, але мороз завадив, – розповідає організатор фестивалю Юрась Красюк. – Тому зварили лише 200 літрів. Змагалося дві команди: команда депутатів міської ради та збірна команда із представників районної влади та христинівчан.

Чий борщ смачніший, визначали місцеві жителі. Опитування показало, що перемогла команда депутатів міської ради. Для них це був своєрідний матч-реванш, оскільки минулого разу вони програли команді медиків.

– Нам дуже сподобалося на Черкащині, в Христинівці зокрема. Ми з радістю приїдемо сюди і втретє, якщо запросять, – каже Юрась Красюк.

Оцінивши борщ, христинівські козаки змагалися у перетягуванні канату, і 15-градусний мороз їм не дошкуляв.

Підготував: Ірина ПАТЛАТЮК
Джерело: "Прес-Центр"

За матеріалами газети "Прес Центр" №4 (236) від 27.01.2010 р.