Notice: Constant YUILOADER already defined in /home/borsch/public_html/set-doc-root.php on line 531
Фестиваль борщу - Інгредієнти - Морква

Інгредієнти

Новини

Останні рецепти

Борщ по-луганськи (без буряків)

У велику каструлю закладається м'ясо, як закипить знімається піна, присолюється, дається з 

Зелений борщ з черемшею

Сьогодні відкриваємо сезон весняно-літніх борщів і приготуємо один з найулюбленіших в українських 

Галерея овочів

Морква

Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть...МОРКВИНУ...

(Daucus carota L.) - дворічна рослина, належить до родини зонтичних (Селерових) (Umbelliferae), має високий вміст вітамінів, каротину . Моркву обробляють на всіх континентах, початок культури відноситься до 2 століттю до н.е., у Європі морква відома з 14 століття.

Морква - рослина довгого дня, світлолюбна, холодостійка культура (сходи переносять заморозки до -2°С) і відносно засухостійка (у другу половину вегетації). Любить пухкі, родючі супіски і суглинки з нейтральної і слабокислою реакцією.

  • Морква – це забутий секрет молодості, краси і довголіття, і не забутий секрет там, де збираються готувати справжній український борщ! Вона цінна високим вмістом каротину, який в організмі перетворюється на вітамін А. То куди ж без неї?!

Немає інших овочів і фруктів, які містили б стільки каротину, скільки морква. Порівнятися з нею в цьому, мабуть, може тільки солодкий перець. Морква також є прекрасним джерелом вітамінів С, В, D, E. Вона багата мінералами і мікроелементами – калієм, кальцієм, залізом, фосфором, йодом, магнієм, марганцем. У ній також містяться ефірні масла, фізіологічно активні речовини – стероли, ферменти і інші сполуки, необхідні організму.

Фестиваль борщу™ наголошує, якщо ви регулярно питимете вранці, перед обідом і увечері стаканчик свіжоприготованого морквяного соку, у вас буде здоровий, квітучий вигляд. Під впливом цього простого засобу зникає втома, людина відчуває себе молодою і повною сил. Ще за двісті років до нашої ери ця рослина була відома грекам і римлянам. У моркві містяться майже всі відомі людині вітаміни: В1, В2, В6, З, Е, РР, значна кількість солей кальцію, магнію, натрію, фосфору та заліза.

Цікаво, що морква в невеликій кількості є складовою практично кожного рецепту борщу, а от сама морква містить в невеликих кількостях біологічно активні незамінні амінокислоти, пектинові речовини, білок, жири, ефірне масло, що додає специфічний морквяний запах.

За вмістом бору морква знаходиться на першому місці серед інших овочів. Відмічений позитивний вплив моркви на активізацію внутріклітинних окислювально-відновних процесів, регуляцію вуглеводного обміну. При порушеннях мінерального обміну, в перші дні при інфаркті міокарду, а також вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям призначають морквяний сік. Морквяний сік так само ефективний і при лікуванні нежиті (10-12 закапувань в день).

Тим часом слід пам'ятати, що морква та сік з неї протипоказані при загостренні виразкової хвороби, при запаленні тонкої кишки, дванадцятипалої кишки та ентеритах. Морква та продукти її переробки знижують стомлюваність. Вона показана при схильності до шкірних, шлунково-кишкових і очних захворювань, включається в дієту при захворюваннях нирок, серцево-судинної системи. Вона володіє антисептичною, протизапальною дією. Купуючи моркву, вибирайте найяскравіше забарвлену. Така морква містить більше каротину. Характерний смак і велику кількість цукру (до 12% на сиру масу) робить моркву смачним, живильним, діабетичним продуктом. Вживають моркву, як в свіжому, так і вареному вигляді.

Дорослій людині досить в день з'їдати до 80-100гр. свіжої моркви. Слід пам'ятати, що каротин, що міститься в моркві, засвоюватиметься значно краще, якщо заправляти моркву та салати з неї рослинною олією. Морква є рідкісним виключенням з правил – у вареному вигляді вона містить більше корисних речовин, ніж у сирому. Як відзначають західні фахівці, відразу після того, як моркву зварити, рівень антиоксидантів в ній підвищується на 34% і зростає в перший тиждень її зберігання у вареному вигляді. Після місяця зберігання вареної моркви в ній все ще міститься більше корисних речовин, ніж у свіжій. Фахівці пояснюють це тим, що при зберіганні вареної моркви утворюються нові хімічні сполуки з високими антиоксидантними властивостями.

Досить недавно учені зробили відкриття, що, завдяки високому вмісту фітонцидів, морква здатна впливати на хвороботворну мікрофлору майже так само ефективно, як цибуля або часник – визнані лідери в цій сфері.

До борщу нарізати моркву можна соломкою, кружальцями, кубиками або шматочками, залежно від смаку і регіонального походження рецепту.

  • Прислів'я і приказки:

— Сидить як морква в землі.
— Вліз як свиня в моркву.

 

 

За матеріалами компанії «Франко-термінал» та інформагентства «УНІАН»

wave